Historie

Na podzim roku 1950 dal MNV v Libuni místnímu Sokolu pozemek na vybudování sportovního hřiště. Pomocných rukou bylo vždy dost, a tak stavba pokračovala rychlým tempem.

stavba kabin

tribuna a kabiny

Z kraje roku 1951 se začalo rýsovat fotbalové mužstvo, které mělo první herní zkoušku 27. května 1951 s mužstvem sousedních Kněžnic na jejich hřišti s výsledek 0:3.

Sestava prvního mužstva byla následující:
Krejčí, Kazda, Štejfa Vl., Macek, Zikmund, Franěk, Preizler, Šebek Fr., Burda, Kubín, Zobač

Další zápasy na sebe nenechaly dlouho čekat. Jelikož stále nebylo domácí hřiště k dispozici, takže Libuň hrála buď na hřišti soupeře nebo v Kněžnicích.
10.6.1951 - Nová Ves nad Popelkou : Libuň 3:2
24.6.1951 - Sokol Sobotka : Libuň 14:1
15.7.1951 Libuň : Sokol Lomnický průmysl 9:3

mužstvo

Významným dnem je 26. srpna 1951, neboť tento den, odehrálo mužstvo Libuně svůj první zápas na domácím hřišti v Libuni, kde Libuň přivítala Agrostroj Jičín B a tento historický zápas vyhrála poměrem 4:2.

Rok 1952 se zapsal do historie našeho klubu jako začátek mistrovských soutěží. Mužstvo se přihlásilo do OP. Na rozdíl od dnešní podoby se hrálo jaro-podzim a navíc v okrese Semily, kam v té době Libuň katastrálně spadala. V roce 1954 byla dokončena výstavba kabin, jejichž kompletní rekonstrukce proběhla v letech 2013-14. Rok 1955 byl rokem postupu do I.B třídy. Bohužel v historii klubu jediným. Z důvodu reorganizace soutěží vydržela B. třída v Libuni pouze jednu sezonu. Další hříčkou vládní moci se stalo v roce 1960, že Libuň patřila do okresu Jičín a tím pádem i oddíl začal hrát s jinými soupeři. Systém už byl podzim-jaro a prvním soupeřem mužstvo Nové Paky.

mužstvo

Od tohoto roku se hraje střídavě okresní soutěž nebo okresní přebor.

TOP 10 střelců:

• Petráček Jiří - 154
  • Přikryl Zdeněk 130
  • Kapušník Jan 120
  • Pehlík Pavel - 113
  • Burda Miroslav - 110
  • Veselý Pavel - 105
  • Růžička Roman - 96
  • Junek Jaroslav - 95
  • Kozák Standa - 94
  • Kozák Vráťa - 91

Nejvíce odehraných zápasů:

• Kotlář Franta - 509
  • Holec Jirka - 484

Dalo by se z kronik napsat mnohé, ale nechme minulost minulostí a věnujme pozornost přítomnosti.